e-learning dla ratowników medycznych – zmiany w punktacji

e-learning dla ratowników medycznych – zmieniona zostanie liczba punktów jakie ratownik medyczny może zdobyć za udział w internetowych programach edukacyjnych.

Według aktualnego stanu prawnego ratownicy medyczni mogą zdobyć do 80 punktów edukacyjnych za udział w internetowych programach edukacyjnych w jednym okresie rozliczeniowym. Projekt ustawy o zawodzie ratownika medycznego (treść dostępna tutaj) zakłada ograniczenie liczby punktów, jaką ratownik może uzyskać w taki sposób. Jeśli ustawa wejdzie w życie w takiej formie z internetowych programów edukacyjnych będzie można zdobyć jedynie 20 punktów edukacyjnych.

Czy i kiedy ustawa wejdzie w życie jeszcze nie wiadomo. Aktualnie projekt jest przed trzecim czytaniem w sejmowej komisji zdrowia.

Wykupienie dostępu do internetowych programów edukacyjnych (np. tutaj) i zrealizowanie ich przed wejściem w życie nowej ustawy pozwala na uzyskanie do 80 punktów edukacyjnych w jednym okresie rozliczeniowym. Koszt uzyskania jednogo punktu edukacyjnego (przy wykupieniu pakietu 16 programów edukacyjnych za 432zł brutto) wynosi 5,4zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.