e-learning dla ratowników medycznych – zmiany w punktacji

e-learning dla ratowników medycznych – zmieniona zostanie liczba punktów jakie ratownik medyczny może zdobyć za udział w internetowych programach edukacyjnych.

Według aktualnego stanu prawnego ratownicy medyczni mogą zdobyć do 80 punktów edukacyjnych za udział w internetowych programach edukacyjnych w jednym okresie rozliczeniowym. Projekt ustawy o zawodzie ratownika medycznego (treść dostępna tutaj) zakłada ograniczenie liczby punktów, jaką ratownik może uzyskać w taki sposób. Jeśli ustawa wejdzie w życie w takiej formie z internetowych programów edukacyjnych będzie można zdobyć jedynie 20 punktów edukacyjnych.

Czy i kiedy ustawa wejdzie w życie jeszcze nie wiadomo. Aktualnie projekt jest przed trzecim czytaniem w sejmowej komisji zdrowia.

Wykupienie dostępu do internetowych programów edukacyjnych (np. tutaj) i zrealizowanie ich przed wejściem w życie nowej ustawy pozwala na uzyskanie do 80 punktów edukacyjnych w jednym okresie rozliczeniowym. Koszt uzyskania jednogo punktu edukacyjnego (przy wykupieniu pakietu 16 programów edukacyjnych za 432zł brutto) wynosi 5,4zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.