Kursy internetowe

Kursy internetowe dla ratowników medycznych

Tutaj przedstawiamy skrót najważniejszych informacji na temat kursów internetowych dla ratowników medycznych.

Forma realizacji, podstawa prawna, punkty edukacyjne

  • Internetowe kursy dla ratowników medycznych są przygotowane w postaci internetowych programów edukacyjnych.
  • Kursy przygotowane są zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 14 czerwca 2007 roku.
  • Za każdy internetowy program edukacyjny realizowany przez internet można uzyskać 5 punktów, łącznie za 16 kursów internetowych ratownik medyczny może uzyskać do 80 punktów w jednym okresie rozliczeniowym (5 lat).
  • Istnieje możliwość wykupienia pakietu pod koniec roku, realizacja części tematów może mieć miejsce w roku wykupienia dostępu (koniec starego okresu doskonalenia), pozostałe wykupione tematy z pakietu mogą być zrealizowane na początku nowego okresu doskonalenia zawodowego. Aktualnie pakiet można zakupić w promocji (zakładka kup teraz).

Zasady realizacji kursów przez internet

Każdy ratownik medyczny może wykupić dostęp za pomocą płatności elektronicznych na stronie kup teraz internetowe kursy dla ratowników, lub może wykonać tradycyjny przelew. Wystawiamy paragon lub fakturę (jeśli klient sobie tego życzy i prześle dane firmy).

Po dokonaniu opłaty w ciągu 24 godzi wysyłane są dane dostępu (link do kursu internetowego oraz hasło).

Od tego momentu każdy klient ma 60 dni na udział w kursie przez internet. Po zakończeniu realizacji materiału konieczne jest rozwiązanie testu. Przyjęliśmy zasadę, że aby otrzymać 5 punktów edukacyjnych test musi mieć co najmniej 60% prawidłowych odpowiedzi. W przypadku słabszego wyniku istnieje możliwość nieodpłatnych poprawek testu zaliczeniowego.

Zaświadczenie o uzyskaniu punktów edukacyjnych oraz wpis do książeczki doskonalenia zawodowego ratowników medycznych

Po zakończeniu realizacji wykupionego kursu internetowego (lub pakietu kursów) oraz zaliczeniu testu wystawiane jest imienne zaświadczenie. Istnieje również możliwość otrzymania wpisu do książeczki (karty) doskonalenia zawodowego. W takim przypadku należy ją przesłać na adres wskazany w korespondencji. Nie pobieramy dodatkowej opłaty za odesłanie książeczki do jej właściciela.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.